zamów usługę - zadzwoń:   504 - 842 - 797

Ocena energetyczna budynków

Płacisz duże rachunki za ogrzewanie? Chcesz docieplić dom, ale nie wiesz, jaką warstwę izolacji dobrać - 5 cm styropianu wystarczy? A może 10 cm? Może lepsza będzie wełna mineralna?
Chcesz wykorzystać pompę ciepła, być może kolektory słoneczne? Zastanawiasz się, jaką stolarkę okienną wybrać, bo stare okna są bardzo nieszczelne i nieestetyczne? Chcesz dać wytyczne pracowni projektowej, ale nie wiesz, od czego zacząć?

To wszystko można policzyć, zamiast dobierać losowo, bo fachowiec powiedział, że ". . . dokłada się zawsze 10 cm styropianu". Zbyt mała grubość izolacji termicznej nie spełni swojej roli, zapłacimy wykonawcy, a rachunki za sezon grzewczy nadal będą wysokie. Za gruba warstwa izolacji to znowu niepotrzebnie podwyższone koszty docieplenia.
Prawidłowo dobrana izolacja termiczna ścian zewnętrznych budynku, poza oczywistym działaniem w zimie, zabezpiecza budynek przed przegrzewaniem w lecie . Ma to duże znaczenie, gdy korzysta się z instalacji chłodzenia (klimatyzacji).

Ocena energetyczna budynku polega na wskazaniu newralgicznych punktów w obudowie budynku, ocenie źródła ciepła i instalacji grzewczej, systemu wentylacji i chłodzenia, pod kątem możliwości poprawy i wprowadzenia rozwiązań energooszczędnych.

© rafzas & KS
Wszelkie prawa zastrzeżone

Certyfikaty energetyczne Świadectwa Energetyczne Audyty remontowe i termomodernizacyjne
Wrocław, Oława, Oleśnica, Trzebnica, Jelcz, Smolec, Kąty Wrocławskie, Środa Śląska, Dzierżoniów, Lubin, Milicz, Wołów